Založ si blog

Môj boj

Ak vo Vás nadpis evokuje spomienky na minulé storočie, môže ísť o podobu čisto ( nie ) náhodnú. Ak v pamätníkoch vyvoláva „déja vu“, potom by aj súčasníci mali spozornieť.

Písal sa rok XXXX, národ prežíval hlbokú hospodársku krízu, bezútešná situácia ho frustrovala a hľadal východiská. Nadej svitla po slovách doposiaľ neznámeho človeka, ktorí verejne hlásal, že len on je schopný všetkých zjednotiť a vyviesť celý národ z krízy.  Aj sa stalo, jeho slová národ povzbudili v boji proti „nepriateľovi“ a začali sa písať dejiny ľudstva.

Píše sa rok YYYY, vo svete vyčíňa pandemická „ hnusoba“, jej dôsledkom je množstvo infikovaných, mŕtvych, pribúda množina ľudí ocitajúcich sa na pokraji chudoby, strácajúcich zmysel svojho život a ťažko budovanú existenciu a upadajú do hlbokej frustrácie.

Kdesi v srdci Európy sa začínajú písať nové dejiny jedného malého národa. Akože inak, opäť slovami jedného človeka.

Výrok „ preberám vedenie boja voči Covid-19 do vlastných rúk“  bol prvým signálom. Prvým výsledkom bolo rozdelenie národa na dve skupiny, „tí, na ktorých mi záleží“ a „ tí, ktorí sú mi ukradnutí“.

Začal sa – jeho boj.

Len ON sa cítil predurčený vyviesť národ z tejto krízy.

Svojmu neochvejnému vedomiu podriadil všetky svoje kroky. Systematicky začal zasahovať a meniť rozhodnutia odborníkov, mocensky presadzovať svoj názor ako jediný správny a nevyhnutný v  postupe  boja s hnusobou, vo svojich rukách skoncentroval neobmedzenú moc a začal systematický mediálny boj voči opozícii a „ ideologickým nepriateľom“.

Konečné riešenie.

V historickom kráľovskom meste krajiny sa obklopil skupinkou svojich bezduchých verných, ktorí boli ochotní velebiť jeho osobu a bezvýhradne plniť jeho predstavy. Tak ako všetci jemu podobní predchodcovia začal budovať kult svojej osobnosti, aj za cenu potlačenia akýchkoľvek morálnych hodnôt a demokratických princípov sa pripravoval na svoj „ prísne utajený plán“.

Prvý októbrový deň sa jeho plán začal definitívne realizovať. Presadením zákonnej možnosti obmedzovania občianskych práv sa otvorila cesta. Po pár dňoch vystúpil pred verejnosťou s „ priznaním“, svojho plánu, ktorého hlavným cieľom je identifikovať zodpovednú časť národa a nezodpovednú časť národa. Aj keď ešte nie je jasné akým spôsobom svoj plán zrealizuje, nezabudol spôsobom jemu príznačným vyhlásiť

„ ak mi to neprejde, podám demisiu“

ako jednoduchý donucovací odkaz všetkým oponentom, ktorí by sa pokúsili jeho plán negovať v štádiu, keď už „štát“ respektíve jeho „osobné velenie“ všetko pripravilo.

Prst na spúšti

Časomiera odpočítava čas, kedy ON stlačí to pomyselné „červené tlačidlo“ a celá mašinéria sa rozbehne a nastane deň, kedy budeme na uliciach stretávať ľudí označením na odevoch :

  • bielych – ti čo sú zdraví a zodpovední
  • čiernych – tí čo sú nakazený a nezodpovedný

Ak vo Vás takýto scenár evokuje akékoľvek spomienky na minulosť, pravdepodobne je to podoba čisto ( nie ) náhodná, ak nič neevokuje stačí sa zamyslieť.

Národ, ktorý zabúda alebo nepozná svoju minulosť, nemôže očakávať šťastnú budúcnosť.

Prečo chybovosť rozhodnutí štátu stále stúpa?

27.10.2020

. Vedieť prijať správne rozhodnutia je dôležité, je to prvý krok k úspechu. Treba na to veľa sebareflexie a pokory. Rozhodnutiam súčasnej doby určite chýba aj jedno aj druhé. V máji 2020 pri hodnotení celej situácie okolo Covid 19 vo svete, pozorným pochopením poznatkov vedeckej a medicínskej komunity k tomuto ochoreniu, sa dostala na stôl myšlienka uskutočniť „ [...]

Čo zachráni cestovný ruch ?

16.10.2020

Cestovný ruch je špecifické odvetvie, ktoré je definované ako : súbor činností zameraných na uspokojovanie potrieb súvisiacich s cestovaním a pobytom osôb mimo miesta trvalého bydliska zvyčajne vo voľnom čase, smerujúce k odpočinku, poznávaniu, utuženiu zdravia, rozptýlením a zábavou, kultúrnym a športovým vyžitím, získaním komplexného zážitku. Jednoducho [...]

Koľko titulov máš, toľkokrát si človekom.

18.07.2020

Stará múdrosť „ Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom“ má v dnešnej dobe plnohodnotnú náhradu „ Koľko titulov máš, toľkokrát si človekom“ Rozdiel je v nich však obrovský – kým v pôvodnej múdrosti je slovíčko „ vieš“ čo znamená mať vedomosti a jazyk ovládať v tom druhom prípade je dôležité slovíčko „máš“ čo znamená vlastniť [...]

koronavírus, test

The Lancet: Slovensko chce byť prvé na svete, testovanie má aj úskalia

30.10.2020 22:00

Podporovatelia hromadného testovania v iných krajinách plány Slovenska vítajú ako prípadovú štúdiu, píše renomovaný magazín Lancet.

Košice, testovanie

Východoslovenské krajské mestá otestovať všetkých nestihnú

30.10.2020 21:18

Zníženie počtu dní na testovanie nevníma starosta obce Zborov Ján Šurkala za pozitívnu správu. Obyvatelia už majú za sebou pilotný projekt z minulého týždňa.

pocasie-31-10-2020

Aké bude počasie počas celoplošného testovania?

30.10.2020 19:29

Počas soboty a nedele bude veľa ľudí stáť v radoch na testovanie na koronavírus. S akým počasím môžu ľudia rátať?

podpredseda NR SR Peter Pellegrini

Preferencie Pellegriniho Hlasu skočili nad 26 percent

30.10.2020 18:18

Ak by sa parlamentné voľby konali v októbri, ich víťazom by sa stala podľa agentúry Actly strana Hlas-SD so ziskom 26,5 percenta hlasov.

mirocs

Nič nieje nemožné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 21536x
Priemerná čítanosť článkov: 1795x

Autor blogu

Kategórie